Czym jest peeling kawitacyjny?
Z naszego organizmu przez skórę za pomocą specjalnego urządzenia usunięte zostają szkodliwe substancje takie jak toksyny oraz obumarły naskórek, przy jednoczesnym dotlenieniu i nawilżeniu skóry. Zabieg pozwala osiągnąć efekt odmłodzenia, dzięki pobudzeniu do działania włókien kolagenowych. Cera staje się wygładzona i nabiera zdrowego wyglądu. Skóra staje się bardziej podatna na działanie specyfików kosmetycznych.
Na czym polega zabieg?
Peeling kawitacyjny wykonuje się przy użyciu specjalnego aparatu wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Urządzenie jest zakończone szpatułką, którą dokonuje się oczyszczania nawilżonej skóry. Wytwarzają się wtedy pęcherzyki gazu, które usuwają zbędne produkty przemiany materii. W efekcie komórki martwego naskórka ulegają rozbiciu. Po dokładnym oczyszczeniu skóry możemy przystąpić do wprowadzania substancji odżywczych, nawilżających, przeciwtrądzikowych – dobierając je indywidualnie do kondycji cery klienta.
Efektem zabiegu jest również pobudzenie mikrokrążenia powodującego wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii z naszej skóry. Warto w tym miejscu dodać, że mimo dość skomplikowanego opisu, zabieg jest całkowicie bezpieczny i mało inwazyjny – nie dociera do najgłębszych warstw skóry, które mogłyby ulec uszkodzeniu.
Peeling kawitacyjny daje gwarancję intensywnego oczyszczenia skóry oraz jej odpowiedniego natlenienie. Jest zalecany osobom o każdym rodzaju cery, nawet klientkom o bardzo wrażliwej skórze.
Do kogo jest skierowany?
Do wykonania zabiegu peelingu kawitacyjnego kwalifikują się przede wszystkim osoby prowadzące uporczywą walkę z trądzikiem, chcące pozbyć się blizn potrądzikowych, przebarwień i zmarszczek. Ponadto wskazaniem do jego wykonania jest szary koloryt skóry będący najczęściej następstwem palenia oraz ogólna kiepska kondycja skóry – słabo odżywiona i wymagająca regeneracji. Wykonanie peelingu kawitacyjnego zaleca się także przed innymi zabiegami, jak na przykład nawilżanie skóry.
Dla uzyskania maksymalnie zadowalającego efektu oczyszczenia i odmłodzenia skóry zaleca się wykonanie peelingu kawitacyjnego w serii zabiegów – raz w tygodniu przez kilka następujących po sobie tygodni. Podczas konsultacji w salonie kosmetycznym uzyskasz fachowe informacje dotyczące ewentualnych przeciwwskazań.
Zalety zabiegu
Szereg zalet oczyszczania kawitacyjnego wiąże się bezpośrednio z dobroczynnym wpływem działania fal ultradźwiękowych na naszą skórę. Po peelingu wzmocnione zostają naczynia krwionośne, zwiększa się wchłanianie substancji przez błony komórkowe, następuje intensywna regeneracja tkanek, co sprzyja redukcji i zanikaniu blizn. Ponadto zabieg spłyca i eliminuje zmarszczki oraz cienie pod oczami, a także zapobiega ich powstawaniu.
Oczyszczanie daje efekt wygładzonej i intensywnie nawilżonej skóry. Jest także skutecznym orężem w walce ze znienawidzonym cellulitem. Do innych zalet zabiegu zaliczyć trzeba fakt, iż jest on całkowicie bezbolesny oraz idealnie nadaje się także dla cery naczynkowej i wrażliwej.
Efekty zabiegu peeling kawitacyjny
- zabieg jest bezbolesny, przyjemny,
- regeneruje skórę,
- usuwa sebum i martwy naskórek oraz zaskórniki,
- poprawia mikrokrążenie
- eliminuje przebarwienia
- działa przeciwzmarszczkowo
- przygotowuje skórę do wprowadzenia różnych substancji aktywnych
- wzmacnia naczynia krwionośne
Kiedy nie można wykonać zabiegu peeling kawitacyjny?
- w czasie ciąży
- przy niewydolności krążenia
- osteoporozie
- nowotworach
- obecności ciał obcych, metalowych ( rozrusznik serca, aparat nazębny)
Ile kosztuje peeling kawitacyjny?
Aktualny cennik zabiegu peeling kawitacyjny w naszym salonie kosmetycznym.