Indywidualne terapie zabiegowe

szyte na miarę potrzeb Twojej skóry

W naszym salonie kosmetycznym możesz spodziewać się indywidualnego podejścia do swoich problemów skórnych. Nie ma jednej metody, która pozwoli nam uporać się ze wszystkimi problemami skórnymi. W Klinice Piękna zadbamy o Twoją cerę w sposób kompleksowy, wykorzystując terapie łączone. Podczas wizyty konsultacyjnej stworzymy dla Ciebie indywidualną i dopasowaną do potrzeb Twojej skóry terapię zabiegową złożoną z adekwatnych zabiegów kosmetycznych. Dzięki temu, spotęgujemy efekty leczenia oraz skutecznie rozwiążemy Twój problem skórny.

Konsultacja kosmetologiczna

Od początku prowadzimy dokumentacje zabiegową, obejmująca formę i plan terapii, historię zabiegów oraz informacje o pielęgnacji domowej.

Po pierwszym spotkaniu, otrzymujesz indywidualnie ułożoną pielęgnacje domową, która jest idealnym dopełnieniem w osiągnieciu sukcesu w dążeniu do pięknej i zdrowej cery.

Szczegółowy wywiad, który przeprowadzamy na pierwszej wizycie, jako najważniejsza część uwzględnia pytania o:

  •  ogólny stan zdrowia
  • przebyte choroby,
  • choroby przewlekłe,
  • zażywane leki,
  • uczulenia, alergie,
  • pielęgnację domową (można zabrać ze sobą na pierwszą wizytę dotychczas używane produkty)
  • wykonywane do tej pory zabiegi gabinetowe
  • oczekiwania klienta

W dalszej części mając ogólny zarys o stanie zdrowia kosmetolog określa rodzaj cery, stopień nawilżenia, czy elastyczności i proponuje indywidualny plan terapii gabinetowej informując klienta o wszelkich możliwych reakcjach niepożądanych po zabiegu, pielęgnacji pozabiegowej oraz możliwych i realnych efektach

Bazując na wcześniej zebranych informacjach oraz oceniając wizualnie stan skóry jesteśmy w stanie nakierować na ewentualne badania podczas diagnostyki laboratoryjnej, by mieć jeszcze dokładniejszy obraz o tym, co dzieje się na zewnątrz, ale i wewnątrz organizmu

Kolejnym, ostatnim etapem jest przygotowanie dla klienta indywidualnego planu pielęgnacyjnego, który będzie uwzględniał konkretne składniki aktywne w produktach do demakijażu, pielęgnacji porannej i wieczornej.